Įmonės pavadinimas – vienas pirmųjų faktų, kurį apie jus išgirs būsimi klientai ir partneriai. Todėl labai svarbu pasirinkti teisingą pavadinimą.

Geras įmonės pavadinimas:
• Išskirs jūsų įmonę iš konkurentų
• Bus svarbi jūsų kuriamo prekės ženklo dalis
• Reikalaus mažiau reklamos
• Sukurs emocinį ryšį su jūsų auditorija.

Yra nemažai aspektų, kurie svarbūs renkantis naujos įmonės vardą. Svarbiausias jų – kad įmonės pavadinimas atitiktų teisės aktų reikalavimus. Kitu atveju gali kilti problemų jį registruojant arba jau pradėjus veiklą.

Įmonės pavadinimas neturi būti tapatus jau registruotam. Kasdien Lietuvoje užregistruojama dešimtys įmonių, todėl sugalvoti dar nesamą gali būti ne taip ir paprasta. Registrų centro puslapyje galite pasitikrinti jau registruotų įmonių vardus: http://www.registrucentras.lt/jar/p/pav.php.

Svarbu, kad jūsų įmonės pavadinimas nebūtų klaidinamai panašus į jau esančios bendrovės ar registruotą prekės ženklą. Dėl to vėliau galite sulaukti pretenzijų ar net teisinių ginčų.
Registruoti prekės ženklus ar patikrinti jau registruotus prekių ženklus galima Valstybiniame patentų biure. Registruojant prekės ženklą nustatomos jo galiojimo ribos, pasirenkant apsaugos kelią: nacionalinį, tarptautinį arba regioninį. Šioje nuorodoje rasite daugiau informacijos, taip pat adresus, kur galite pasitikrinti patentuotus pavadinimus: http://www.vpb.lt/index.php?l=lt&n=177.

Kitas reikalavimas – laikytis pavadinimų sudarymo taisyklių. Pavyzdžiui, nenaudojamos svetimybės, rašybos klaidos. Pavadinimų sudarymo taisykles rasite čia: http://www.vlkk.lt/aktualiausios-temos/juridiniu-asmenu-pavadinimai/simboliniu-pavadinimu-darymo-taisykles.

Svarbu žinoti, kad pagal pavadinimų sudarymo taisykles, nenaudotini anglų kalbos žodžiai. Tačiau yra galimos kai kurios išimtys, tad jei būtinai norite, kad jūsų įmonės pavadinimas būtų anglų kalba, galite kreiptis į mus, paaiškinsime, ką tokiu atveju daryti.

Dabar, kai susipažinote su būtinais reikalavimais jūsų įmonės pavadinimui, ne mažiau svarbus dalykas yra sugalvoti tokį, kad jis tinkamai pristatytų įmonę ir suteiktų teigiamos informacijos apie ją.

Jūsų įmonės pavadinimas gali būti įvairios kilmės. Pateikiame keletą pavadinimo kilmės variantų, kurie padės sugalvoti perspektyvų, jūsų norimas idėjas atspindintį įmonės pavadinimą:
• Aiškinamasis. Jis tiesiogiai apibūdins įmonės veiklą pagal jos veiklos sritį ir pan. Tai saugus variantas, kai pats pavadinimas iš karto pateikia tam tikrą informaciją bei reklamuoja įmonę;
• Naujas žodis, neturintis konkrečios reikšmės. Gali reikėti daugiau pastangų, norint šį pavadinimą padaryti žinomu rinkoje. Privalumas – jis išliks aktualus nusprendus praplėsti, pakeisti veiklos sritį, be to – įmonės pavadinimas nebūtinai būna tapatus prekės ženklui;
• Santrumpos. Svarbu, kad jos nebūtų pernelyg painios;
• Žmogaus vardas, pavardė;
• Geografiniai vardai, adresai.

Kad įmonės pavadinimas tinkamai pristatytų įmonę, jis turėtų atitikti šiuos kriterijus:
• Lengvai įsimenamas, tariamas bei rašomas;
• Originalus, išskirtinis konkurentų tarpe;
• Kelti pozityvias asociacijas jūsų klientams;
• Pavadinimo pradžia iš pirmųjų abėcėlės raidžių gali padėti atsidurti sąrašų viršuje;
• Būti patogus užsieniečiams, ypač jei planuojate bendradarbiavimą su jais.

Taigi, įmonės pavadinimo išrinkimas – atsakinga užduotis, kuriai reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Mes esame užregistravę šimtus pavadinimų, tad jei nenusprendžiate patys, kreipkitės – patarsime. O gal verslą išauginote, išplėtėte ir reikia atnaujinti pavadinimą? Padėsime jį pakeisti, jums nereikės niekuo rūpintis.

Call Now Button