4 pardavimų pamokos pagal vaikus!

 

Kas nemėgsta mažų vaikų? Jie trapūs, žavūs ir jais norisi rūpintis. Kiekvieni tėvai žino: namuose šeimininkai jie tik tol, kol šeimą papildo naujagimis. Nejučia visi aplink pradeda gyventi tuo ritmu, kuriuo gyvena mažylis ir pildo visus jo norus. Turbūt nustebsite išgirdę, tačiau kartais tokio jų elgesio galime tik pasimokyti. Ypač jei norime kitus priversti daryti tai, ko norime, pavyzdžiui – pirkti. Šiandien mūsų akiratyje 4 pardavimų pamokos pagal vaikus.

 

Taigi, kokios tos pardavimų pamokos, kurių galime pasimokyti iš kūdikių ir vaikų?

 

  1. Neleiskite žodžiui „ne“ jus perkalbėti.

 

Kaip ir priklauso naujagimiams – jie daug verkia, reiškia savo pyktį ir visas kitas emocijas, kurių dar negali išreikšti žmonių kalba. Visos kūdikių ašaros leidžia aplinkiniams suprasti, jog mažyliui kažkas nepatinka ar netinka. Tačiau tokio jų atkaklumo galime tik pasimokyti – kūdikiai dažnu atveju negirdi ir nesupranta žodžio „ne“. Taigi, net ir gavę atsakymą „ne“, jie ir toliau darys tai, kas juos domina ar kas jiems tuo metu atrodo teisingiausia ir tokiu būdu sieks savo tikslo.

 

Šį atkaklumą galime palyginti su pardavimų pavybininkų veikla. Kiekvieną dieną jie išgirsta begalę kartų pasakytą žodį „ne“. Neleisme sumeluoti – tai vargina. Tačiau nepaisant to, kiek kartų per dieną tenka išgirsti, jog tavo prekių ar paslaugų pirkėjams nereikia, tai neturėtų sustabdyti pardavėjo ir jis jokiu būdu neturi priimti to asmeniškai ar nuleisti rankų. Pardavėjas turėtų išanalizuoti klientą ir išsiaiškinti atsisakymo pirkti priežastis. Tik taip galima atsakymą „ne“ paversti į – „įkalbėjote, perku!“.

Žinoma, toks atkaklumas neturėtų pasireikšti per įkyrų siekimą bet kokias būdais įsiūlyti prekę/paslaugą. Tad tokią frazę kaip: „jei nepirksite dabar, daugiau tokio pasiūlymo niekada negalėsime jums suteikti“, verčiau keisti į – „jei tik iškils kokių klausimų ar nuspręsite įsigyti vėliau – mes visada būsime pasirengę Jums padėti“. Užmezgus tinkamą santykį su klientu, įgavus pasitikėjimą bei sudominus jį – pasieksite puikius pardavimų rezultatus. Patikėkite – klientas tikrai prisimins, jei tapsite įkūrus ar įžūlus. Blogą reputaciją galima užsitraukti per akimirką, o malonūs įspūdžiai leis klienui prisiminti jus kai jūsų prekės ar paslaugos jam prireiks ateityje.

 

  1. Išmokite dirbti savarankiškai ir komandoje.

 

Vieni vaikai žaidimų aikštelėje yra labiau linkę žaisti ir bendrauti su kitais vaikais, kiti – pasirenka žaisti vieni. Tokiu būdu kiekvienas vaikas tiek savarankiškai, tiek komandoje, mokosi, kaip sugyventi su kitais bei su savimi ir žengti dar vieną svarbų žingsnį į šį pasaulį.

 

Panašiais principais vadovaujamės ir pardavimų srityje. Jei vienas pardavimų procesas reikalauja daugiau komandinio darbo – kitame gali reikėti įdėti daugiau savo asmeninių pastangų. Komandinio darbo privalumų pardavimų srityje yra begalė. Dirbant komandoje galite ne tik padidinti pardavimų skaičius, bet ir sukurti geresnę darbo aplinką bei padidinti klientų pasitikėjimą. Bendradarbiaudami kartu su savo kolegomis išgirsite daug įkvepiančių istorijų bei reikalingų pamokų – kitų pardavėjų istorijos su klientais gali įkvėpti jus siekti savo tikslų bei padėti išvengti ankščiau padarytų klaidų.

Na, o dirbant savarankiškai jūs ugdysite lyderio savybes – kalbinsite pirkėjus, bandysite įgauti jų pasitikėjimą ir dėsite visas pastangas bandydant kuo geriau suprasti klientą. Tai indėlis ne tik į pačios įmonės pardavimus – tai indėlis ir į jus, jūsų asmenybės formavimąsi.

 

  1. Kartais gerai yra paverkti, tačiau turite išlikti stiprūs!

 

Visi maži vaikai verkia ir vaikų ašaros ištirpdo net amenines širdis. Iš tiesų, kartais gali pasirodyti, jog vaikai apsiašaroja visai be priežasties, tačiau verkti sveika – būtent tokiu būdu vaikai ugdosi savo emocinį atsparumą. Jie griūna, verkia, tada vėl stojasi, tačiau tik tokiu būdu jie tobulėja bei mokosi.

 

Pardavimų pavybininko karjeroje būna pakilimų bei nuosmukių, tačiau be viso to nebūtų tobulėjimo ir valios stiprinimo. Kiekviena nesėkmė, kiekvienas “ne” užaugina “antrą odą”. Svarbu sustoti, pripažinti ir tinkamai įvertinti padarytas klaidas. Tik taip tampama dar geresniu pardavėju, kuris puikiai supranta, jog neigiami atsakymai jo darbe – neišvengiami.

 

  1. Niekada nenustokite tyrinėti.

 

Vaikystė – tai tyrinėjimų bei atradimų laikotarpis. Tai laikotarpis, kai vaikas džiaugiasi bet kokiu savo atradimu ar naujai išmoktu dalyku. Maži vaikai, daugiau nei bet kuriuo kitu gyvenimo momentu, stengsis viską paliesti, paragauti, išardyti ar tiesiog akylai stebėti jį supančią aplinką. Būtent tokiu būdu vaikai tobulėja kaip asmenybės ir deda didelį indėlį į save.

 

Pardavėjo gyvenime, visai kaip ir vaikystėje – niekada nebūna vienodų dienų. Kiekviena diena – nauja galimybė tobulėti, galimybė užmegzti dar vieną naudingą kontaktą su klientu ar tiesiog prisidėti prie savo organizacijos augimo.

 

 

Tikimės, jog šios 4 pardavimų pamokos pagal vaikus padės jums drąsiau žengti pirmąjį žingsnį pardavimų pasaulyje ar savo naujos įmonės steigime! Suprantame, jog pačioje pradžioje įmonės steigimas gali atrodyti itin keblus, sudėtingas procesas, tačiau geriau susipažinus su svarbiausiomis pamokomis, į tai „nersite“ daug užtikrinčiau.

Įmonių steigimas – tai viena iš mūsų veiklos rūšių, todėl visais rūpimais klausimais dėl naujai steigiamos įmonės drąsiai galite kreiptis į mus! https://imoniu-steigimas.eu/imoniu-steigimas/

Call Now Button