Greičiau už įmonės steigimą – tik įmonės pirkimas.

Jūsų patogumui parduodame jau įsteigtas įmones. Visos parduodamos įmonės yra nevykdžiusios veiklos. Įmonių steigimas su mumis – greitas ir efektyvus.

Parduodamos įmonės

Įmonių steigimas. Kokią įmonę geriausiai steigti smulkiam verslui?

Įmones galima skirstyti pagal tam tikrus kriterijus, todėl skirtingų profesijų ir kompetencijų darbuotojai įmones skirsto įvairiai, remdamiesi savo žiniomis, patirtimi, profesijai būdingu požiūriu. Konsultuodami tą patį žmogų, žinodami tuos pačius klausimus skirtingi profesionalai: teisininkas, buhalteris, finansininkas ar verslininkas – anterpreneris gali pasiūlyti skirtingus įmonių tipus kaip geriausiai tinkančius konkrečiam projektui įgyvendinti.

Pateikiame skirtingų profesijų atstovų rekomendacijas ir komentarus į visiems užduotą vienodą klausimą: Kokią įmonę geriausiai steigti smulkiam verslui?

Klausimas vienas, visi atsakymai skirtingi. Ne gana to visi atsakymai yra teisingi ir argumentuoti. Susipažinkite su ilgametę patirtį sukaupusių konsultantų pasiūlymais, kurie padės Jums apsispręsti, kokios įmonės steigimas geriausias jūsų verslui.

Jei norite išgirsti pasiūlymą jūsų konkrečiam atvejui, visada laukiame jūsų užklausų ar atvykstančių konsultuotis. Nusprendusiems steigti įmonę internetu su elektroniniu parašu greitai ir nebrangiai užpildysime steigimo formas arba parengsime įmonių steigimo dokumentus steigiantiems notaro biure.

Specialistų rekomendacijos

Teisininko rekomendacijos: kokios įmonės steigimas mažiau rizikingas.

Kompetentingi teisininkai konsultuoja remdamiesi ne pavieniais įstatymais, tačiau visa teisine doktrina. Kuo daugiau informacijos teisininkas sukaupęs, tuo jo įžvalgos yra vertingesnės. Be konkrečių įmonės steigimą reglamentuojančių įstatymų ir civilinio kodekso, rekomenduojama išmanyti ir tarptautinės teisės aktus ar priimant sprendimus atsižvelgti į Lietuvos Teismų sprendimus.

Teisininkai įmones rekomenduoja skirti pagal steigėjų civilinę atsakomybę. Įmonės skiriamos į:

 • Ribotos civilinės atsakomybės
 • Neribotos civilinės atsakomybės

Ribotos civilinės atsakomybės įmonėms priskiriamos : UAB, AB, MB, VšĮ, asociacijos, labdaros paramos fondai. Ribotos civilinės atsakomybės steigėjų ir savininkų turtas yra atskirtas nuo įmonės turto ir pvz. bankroto atveju tokių įmonių savininkai atsako tik tuo turtu, kurį perdavė įmonei. Savininkų asmeninis turtas yra apsaugotas.

Neribotos civilinės atsakomybės įmonėms priskiriamos: IĮ (individualios įmonės), TŪB (tikrosios ūkinės bendrijos), KŪB (komanditinės ūkinės bendrijos). Neribotos civilinės atsakomybės įmonės savininkų turtas nėra atskirtas nuo įmonių turto, todėl bankroto atveju, jei neužtenka įmonės turto skoloms padengti savininkas privalo savo turtu padengti susidariusias skolas.

Teisininko rekomendacija: nerizikuokite nuosavu turtu, steikite ribotos civilinės atsakomybės įmonę.

Buhalterio rekomendacijos: koks legalus būdas mokant mažesnius mokesčius gauti didesnę grąžą įmonės savininkui?

Buhalteriai puikiai geba ne tik atlikti aritmetinius veiksmus, apskaičiuoti mokėtinus mokesčius, sudaryti pelno (nuostolio) ataskaitą ir balansą, bet ir žino galiojančius mokesčių, darbo teisės ir kitus įstatymus, reglamentuojančius buhalterinės apskaitos tvarkymą. Apie buhalterius juokaujama: buhalteris – žmogus kuris verslininkui nežinomą problemą gali išspręsti jam nesuprantamu būdu. Įmonių steigimo klausimais buhalteriai pateikia savo nuomonę, įvertinę mokesčius ir buhalterinę apskaitą reglamentuojančius įstatymus.

Buhalteriai rekomenduoja įmones skirstyti pagal jų paskirtį:

 • skirtas savininkų turtiniams interesams tenkinti (pelno siekiančias);
 • skirtas tenkinti viešąjį interesą  (ne pelno siekiančias);

Įmones, skirtas tenkinti viešąjį interesą, steigia tie steigėjai, kurių tikslas nėra uždirbtą įmonės pelną išsimokėti sau kaip dividendus. Jiems pakanka mokėti sau darbo užmokestį, o uždirbtas pelnas skiriamas viešajam interesui. Tokioms įmonėms priskiriamos: viešosios įstaigos, asociacijos, labdaros, paramos fondai. Šių įmonių steigimas pasirenkamas ir dėl galimybės gauti labdaros paramos gavėjo statusą, bei taikomų pelno mokesčio lengvata.

Dažnesnis yra įmonių steigimas, kurių pelnas gali būti išmokamas jų savininkams kaip dividendai. Pelno išmokėjimo dividendais privalumas tas, jog tai vienas mažiausiai apmokestinamų būdų įmonės savininkams gauti pinigus iš bendrovės. Įmonės, kurios dirbdamos pelningai, gali mokėti dividendus ar tantjemas: UAB, AB, MB, IĮ, TŪB, KŪB.

Buhalterio rekomendacija: Norintiems mokėti mažiau mokesčių rekomenduojamas pelno siekiančių įmonių steigimas ir pelno išmokėjimas dividendais.

Verslininko – anterprenerio rekomendacijos. Kapitalo, investuotojų pritraukimo galimybės.

Verslininkas – anterpreneris: žmogus, kuris supranta ne tik anksčiau aprašytų profesionalų patarimus, bet ir geba juos naudoti praktikoje, bei žino kaip turi veikti verslo modelis, kad įmonė būtų sveika ir pasiektų norimus rezultatus.

Verslininkui – anterpreneriui svarbu užtikrinti teigiamą pinigų srautą įmonėje. Su pinigų stygiumi gali susidurti ir naujos ir seniau veikiančios, bei naujus projektus įgyvendinančios įmonės. Kokios yra pinigų ir investicijų pritraukimo galimybės skirtingoms įmonėms:

 • Paskolos. Tai yra vienas iš populiariausių būdų piniginėms lėšoms papildyti. Įmonė turi kreiptis į kredito įstaigą banką, kredito uniją, ar bet kurį fizinį, juridinį asmenį, galintį suteikti paskolą. Šis būdas tinkamas visoms įmonėms(UAB, MB, VšĮ, IĮ ir kt), kurios turi pakankamą užstatą paskolai gauti. Pasiimta paskolą reikės gražinti.
 • Investuotojo pritraukimas. Verslininkas, turintis idėją ir galintis įgyvendinti savo projektą gali surasti juridinį, fizinį asmenį, rizikos kapitalo fondą, kuris investuos pinigų sumą, reikalingą projektui įgyvendinti. O projekto uždirbtas pelnas, arba pelnas pardavus bendrovę bus dalinamas pagal iš anksto pasirašytą sutartį. Investuotojams pritraukti rekomenduojamas UAB steigimas, kadangi jos akcininke gali būti ir kita įmonė (juridinis asmuo). Susitarti kaip bus valdoma įmonė ir dalinamas pelnas galima akcininkų sutartimi.
 • Minios finansavimas (angl. crowdfunding). Lietuvoje dar nėra toks populiarus, kaip kitose šalyse tokiose kaip JAV, Didžioji Britanija ar Vokietija. Šis būdas ypatingas tuo, kad internetinėse platformose verslininkai pristato savo verslo idėją, o minia investuotojų investuoja, dažniausiai nedideles sumas po 20-100 $ į naujų idėjų įgyvendinimą. Dėka tokių platformų populiarumo galima pritraukti didesnį investuotojų skaičių ir surinkti reikiamą investicijų sumą. Tokiam lėšų pritraukimui taip pat rekomenduojamas UAB steigimas.
 • FFF metodas. Tai gali būti pats seniausias lėšų pritraukimo būdas pasaulyje. FFF yra anglų kalboje naudojamų žodžių trumpinys:
 • Family (šeima)
 • Friens (draugai)
 • Fools (kvailiai)

Verslininkas savo veiklai gali skolintis iš tų žmonių, kurie juo pasitiki ir tiki jo verslo idėja. Prieš skolinantis iš pirmųjų dviejų investuotojų svarbu pagalvoti ir apie savo reputaciją ir apie santykius ateityje. Šioms investicijoms pritraukti net nebūtinas įmonės steigimas.

Vilnius

Tel. +370 625 00044
Adresas: Kalvarijų g. 3 (409 kab.)

Kaunas

Tel. +370 625 00330
A. Juozapavičiaus pr. 84

Call Now Button