UAB PRIVALUMAI:
- Akcininkų turtas atskirtas nuo įmonės;
- Akcininkais gali būti ir gyventojai, ir įmonės;
- UAB akcijas galima pirkti ir parduoti;
- Lengvatinis pelno mokestis tik 5%.
Jūsų patogumui parduodame jau įsteigtas įmones. Visos parduodamos įmonės yra nevykdžiusios veiklos. Įmonių steigimas su mumis – greitas ir efektyvus.
Įmones galima skirstyti pagal tam tikrus kriterijus, todėl skirtingų profesijų ir kompetencijų darbuotojai įmones skirsto įvairiai, remdamiesi savo žiniomis, patirtimi, profesijai būdingu požiūriu. Konsultuodami tą patį žmogų, žinodami tuos pačius klausimus skirtingi profesionalai: teisininkas, buhalteris, finansininkas ar verslininkas – anterpreneris gali pasiūlyti skirtingus įmonių tipus kaip geriausiai tinkančius konkrečiam projektui įgyvendinti.
Pateikiame skirtingų profesijų atstovų rekomendacijas ir komentarus į visiems užduotą vienodą klausimą: Kokią įmonę geriausiai steigti smulkiam verslui?
Klausimas vienas, visi atsakymai skirtingi. Negana to visi atsakymai yra teisingi ir argumentuoti. Susipažinkite su ilgametę patirtį sukaupusių konsultantų pasiūlymais, kurie padės Jums apsispręsti, kokios įmonės steigimas geriausias jūsų verslui.
Jei norite išgirsti pasiūlymą jūsų konkrečiam atvejui, visada laukiame jūsų užklausų ar atvykstančių konsultuotis. Nusprendusiems steigti įmonę internetu su elektroniniu parašu greitai ir nebrangiai užpildysime steigimo formas arba parengsime įmonių steigimo dokumentus steigiantiems notaro biure.
Kompetentingi teisininkai konsultuoja remdamiesi ne pavieniais įstatymais, tačiau visa teisine doktrina. Kuo daugiau informacijos teisininkas sukaupęs, tuo jo įžvalgos yra vertingesnės. Be konkrečių įmonės steigimą reglamentuojančių įstatymų ir civilinio kodekso, rekomenduojama išmanyti ir tarptautinės teisės aktus ar priimant sprendimus atsižvelgti į Lietuvos Teismų sprendimus.
Teisininkai įmones rekomenduoja skirti pagal steigėjų civilinę atsakomybę. Įmonės skiriamos į:
Ribotos civilinės atsakomybės įmonėms priskiriamos : UAB, AB, MB, VšĮ, asociacijos, labdaros paramos fondai. Ribotos civilinės atsakomybės steigėjų ir savininkų turtas yra atskirtas nuo įmonės turto ir pvz. bankroto atveju tokių įmonių savininkai atsako tik tuo turtu, kurį perdavė įmonei. Savininkų asmeninis turtas yra apsaugotas.
Neribotos civilinės atsakomybės įmonėms priskiriamos: IĮ (individualios įmonės), TŪB (tikrosios ūkinės bendrijos), KŪB (komanditinės ūkinės bendrijos). Neribotos civilinės atsakomybės įmonės savininkų turtas nėra atskirtas nuo įmonių turto, todėl bankroto atveju, jei neužtenka įmonės turto skoloms padengti savininkas privalo savo turtu padengti susidariusias skolas.
Teisininko rekomendacija: nerizikuokite nuosavu turtu, steikite ribotos civilinės atsakomybės įmonę.
Buhalteriai puikiai geba ne tik atlikti aritmetinius veiksmus: apskaičiuoti mokėtinus mokesčius, sudaryti pelno (nuostolio) ataskaitą ir balansą, bet ir žino galiojančius mokesčių, darbo teisės ir kitus įstatymus, reglamentuojančius buhalterinės apskaitos tvarkymą. Apie buhalterius juokaujama: buhalteris – žmogus kuris verslininkui nežinomą problemą gali išspręsti jam nesuprantamu būdu. Įmonių steigimo klausimais buhalteriai pateikia savo nuomones, kurios paremtos mokesčius ir buhalterinę apskaitą reglamentuojančiais įstatymais.
Buhalteriai įmones rekomenduoja skirti į savininkų turtiniams interesams tenkinti (pelno siekiančias) ir į viešąjį interesą tenkinti skirtas (ne pelno siekiančias) įmones.
Įmones, skirtas tenkinti viešąjį interesą steigia tie steigėjai, kurių tikslas nėra uždirbtą įmonės pelną sau išsimokėti kaip dividendus. Jie uždirbtą pelną skiria viešajam interesui tenkinti. Tokioms įmonėms priskiriamos: viešosios įstaigos, asociacijos, labdaros, paramos fondai. Šių įmonių steigimas pasirenkamas ir dėl labdaros paramos gavėjo statuso, kadangi šios įmonės gali jį gauti ir joms taikoma pelno mokesčio lengvata.
Dažnesnis yra įmonių steigimas, kurių pelnas gali būti išmokamas jų savininkams kaip dividendai. Pelno išmokėjimo dividendais privalumas tas, jog tai vienas mažiausiai apmokestinamų būdų įmonės savininkams gauti pinigus iš bendrovės. Įmonės, kurios dirbdamos pelningai, gali mokėti dividendus ar tantjemas: UAB, AB, MB, IĮ, TŪB, KŪB.
Buhalterio rekomendacija: Norintiems mokėti mažiau mokesčių rekomenduojamas pelno siekiančios įmonės steigimas ir pelno išmokėjimas dividendais.
Verslininkas – anterpreneris: žmogus, kuris supranta ne tik anksčiau išvardintus aspektus, bet ir geba juos naudoti praktikoje, bei supranta kaip turi veikti verslo modelis, kad įmonė būtų sveika ir pasiektų norimus rezultatus.
Verslininkui – anterpreneriui svarbu užtikrinti teigiamą pinigų srautą įmonėje. Su pinigų stygiumi gali susidurti ir naujos ir seniau veikiančios, bei naujus projektus įgyvendinančios įmonės. Kokios yra pinigų ir investicijų pritraukimo galimybės skirtingoms įmonėms:
Verslininkas savo veiklai gali skolintis iš tų žmonių, kurie juo pasitiki ir tiki jo verslo idėja. Prieš skolinantis iš pirmųjų dviejų investuotojų svarbu pagalvoti ir apie savo reputaciją ir apie santykius ateityje. Šioms investicijoms pritraukti net nebūtinas įmonės steigimas.
Tel. +370 625 00044
Adresas: Kalvarijų g. 3 (409 kab.)
Tel. +370 625 00330
A. Juozapavičiaus pr. 84