Nebrangiai parduoda įmonę

Verslo įmonės, kaip ir kitos prekės gali būti parduodamos įmonės savininkų. Tai normalus verslo modelis, tik veikiančios įmonės parduodamos ne kas dieną, nes tai itin atsakingas pirkinys, kurio įsigijimas turi būti gerai pasvertas ir apmąstytas, apskaičiuota rizika ir galimos investicijos. Tai atsakinga užduotis, su kuria susitvarko ne visi verslininkai. Savininkai, kurie parduoda įmonę, kaip ir pirkėjas turi sutvarkyti nemažai dokumentų, kad viskas būtų tvarkinga ir legalu. Dažnai įmonės neapsieina be profesionalų pagalbos. UAB „Apskaita AG“ parduoda įmones, taip pat tarpininkauja parduodant verslą.

Įmonės pardavimo procedūra

Įmonės pardavimo procedūra yra nesudėtinga. Įmonė su tvarkingais dokumentais yra registruota VĮ REGISTRŲ CENTRAS informacinėje sistemoje. Įmonės pirkimo-pardavimo atveju būtent šiai institucijai privalu pranešti apie įvykusį legalų sandorį. Kad viskas būtų legalu, pagal įstatymus ir tvarkingai apiforminama, visą pirkimo-pardavimo procesą gali prižiūrėti notaras, taip pat ir pirkėjo bei pardavėjo teisininkai. Kur kas paprasčiau yra nusipirkti jau įkurtą, bet veiklos nevykdžiusią įmonę. Paprastai finansiniai konsultantai, užsiimantys įmonių steigimu, parduoda įmonę ar kelias, kurias įsteigė jie patys. Jau įsteigta įmonė yra parduodama per 1 valandą. Naujiesiems savininkams tereikia pakeisti duomenis VĮ REGISTRŲ CENTRAS ir įmonė gali iš karto pradėti veiklą. Daugiau informacijos apie įmonės pardavimą rasite skiltyje „Įmonių pardavimas“.

Kodėl įmonės parduodamos?

Priežasčių, kodėl savininkai parduoda įmonę gali būti kelios. Pagrindinė yra viso verslo pardavimas. Įmonė parduodama su veikiančiu verslu, darbuotojais, patalpomis ir visu kitu turtu. Kita svarbi priežastis yra įmonės su įsiskolinimais pardavimas. Kai savininkas mato, kad nesugeba tinkamai valdyti verslo ir įmonė ritasi į duobę, viena iš išeičių ją išgelbėti yra parduoti konkurentams. Trečia priežastis yra ta, kad įmonė, visiškai nevykdanti veiklos, gali būti panaudota kur kas geresniems tikslams, nei laikyti metus neveikiantį verslą.

Kodėl įmonės perkamos? Viena pagrindinių priežasčių yra ta, kad įmonę galima įsigyti per 1 valandą (bent jau UAB „Apskaita AG“ užtrunka būtent tiek laiko), o veiklą vykdyti galima iš karto, nes įmonės antspaudas, įmonės kodas ir banko sąskaita jau yra. Tam tikromis situacijomis reikia itin greitai pradėti verslą, todėl toks būdas tampa vis populiaresnis. Kita priežastis yra ta, kad naujasis savininkas neturi galimybės pats steigti įmonę (trūksta pinigų įstatiniam kapitalui, neturi pakankamai žinių ar nenori eikvoti savo brangaus laiko). Jei pavadinimas nesvarbus, galima tiesiog įsigyti įmonę be jokių registravimo procesų (jie trunka apie savaitę).

Prieš priimdami galutinį sprendimą dėl įmonės įsigijimo, pasikonsultuokite su UAB „Apskaita AG“ profesionalais NEMOKAMAI. Mes visada džiaugiamės galėdami prisidėti prie naujo verslo pradžios.

Call Now Button