Pirmi žingsniai įsteigus UAB – ką ir kokia eilės tvarka būtina atlikti?

  1. Antspaudo gamyba.
  2. Banko sąskaitos keitimas iš kaupiamosios į atsiskaitomąją.
  3. Direktoriaus įdarbinimas.
  4. Registravimas mokesčių mokėtojų registre.
  5. Registravimas PVM mokėtoju (neprivaloma).

1. Pirmas žingsnis įsteigus įmonę: antspaudo gamyba. Bendradarbiaujame su įmone, greitai gaminančią kokybiškus antspaudus. Gavę įmonės steigimo dokumentus antspaudą galėsite atsiimti tuojau pat. Kitur antspaudo gamyba užtrunka ne trumpiau kaip vieną darbo dieną.

2. Kad galėtumėte naudotis UAB pinigais įmonės direktoriui reikia nuvykti į banką ir kaupiamąją sąskaitą pakeisti į atsiskaitomąją. Galėsite pasirašyti ir kitas UAB ir banko sutartis, užsisakyti banko kortelę, internetinę bankininkystę. Skirtinguose bankuose galite užtrukti nuo 20 min iki 4-5 valandų. Į banką būtina atsinešti antspaudą.

3. Apie direktoriaus įdarbinimą reikia pranešti teritoriniam SODROS skyriui pateikiant forma 1-SD (PRANEŠIMAS APIE APDRAUSTŲJŲ VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO PRADŽIĄ). Įmonėms, kurių buhalterinę apskaitą tvarko UAB „Apskaita AG“ su nemokamai paruošta forma 1-SD paruošiame IG-1 ir Raštą “Dėl teisės naudotis EDAS draudėjų portalo draudėjo sritimi administratoriaus teisėmis suteikimo“. Įgaliojimas suteikia teisę mūsų darbuotojams elektroniniu parašu pasirašyti deklaracijas ir jas pateikti elektroniniu būdu.

4. Visos naujos įmonės privalo registruotis mokesčių mokėtojų registre. Apie tai valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša išsiųsdama registruotą laišką įsteigtos įmonės registracijos adresu. VMI reikia pristatyti FR-0671 formą. Įmonės direktorius pristatęs FR-0671 gali pasirašyti dokumentų teikimo elektroniniu būdu sutartį ir įgalioti buhalterinę apskaitą tvarkančią įmonę ar asmenį teikti deklaracijas.

5. Įmonė, kuri ketina vykdyti ekonominę veiklą, pvz., ketina tiekti PVM apmokestinamas prekes ar teikti paslaugas, gali savanoriškai užsiregistruoti PVM mokėtoja. Įmonė pateikia Juridinio asmens prašymo įregistruoti į Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų registrą FR0388 formą. Raštu atsako į VMI atsiųstus klausimus, pateikia dokumentus. Dažniausiai VMI darbuotojai prašo pateikti gautas ir išrašytas sąskaitas-faktūras, pasirašytas sutartis, sutarčių projektus. Sprendimas įregistruoti įmonę PVM mokėtoju (ar neregistruoti) priimamas per 7 darbo dienas.

Call Now Button