Kaip įsteigti UAB? Kas geriau – UAB steigimas internetu ar pas notarą?

Toks klausimas kyla beveik kiekvienam, nusprendusiam pradėti verslą. UAB steigimas, kaip kitų teisinių formų (MB, VšĮ, Asociacijų, IĮ ir kt.), gali būti atliktas ir elektroniniu būdu, naudojant elektroninį parašą, ir dokumentus pasirašant notaro biure. UAB steigimas internetu naudojant elektroninį parašą turi savo privalumų – nereikia rezervuoti laiko pas notarą, užtenka kompiuterio su internetu. Tačiau šiuo būdu steigdami vistiek užtruksite keletą dienų. Jei laukti nenorite ar neturite tam laiko, rekomenduojame įmonės pirkimą.

UAB steigimo internetu etapai:

  1. Pavadinimo rezervavimas. Pavadinimas rezervuojamas „Registrų centro“ savitarnos sistemoje prisijungus su elektroniniu parašu ir sumokėjus už paslaugą. Patarimai, kaip sugalvoti įmonei pavadinimą: https://imoniu-steigimas.eu/imones-pavadinimas/.
  2. Steigimo dokumentų parengimas. Kai „Registrų centras“ rezervuoja įmonės pavadinimą, reikia prisijungti prie registrų centro savitarnos sistemos ir užpildžius esančią formą bus parengti steigimo dokumentai.
  3. Steigimo dokumentų pasirašymas. „Registrų centro“ sistemoje sugeneruotus steigimo dokumentus elektroniniu parašu pasirašo visi steigėjai ir patalpų, kuriuose registruojama UAB, savininkai.
  4. Kaupiamosios banko sąskaitos atidarymas. Pasirašius UAB steigimo dokumentus iš „Registrų centro” savitarnos sistemos jungiamasi į banką ir užpildomas prašymas atidaryti kaupiamąją banko sąskaitą.
  5. Kaupiamosios banko sąskaitos sutarties pasirašymas. Bankas, patikrinęs steigėjų duomenis, atidaro steigiamos bendrovės banko sąskaitą. Paskirtas UAB direktorius prisijungia prie banko internetinio puslapio ir pasirašo suformuotą banko sąskaitos sutartį.
  6. Įstatinio kapitalo formavimas. Elektroniniu parašu pasirašius banko sąskaitos sutartį į Bendrovei atidarytą kaupiamąją banko sąskaitą pervedamas įstatinis kapitalas steigimo sutartyje arba steigimo akte numatyta tvarka.
  7. Apmokėjimas už UAB steigimą.Kaupiamojoje banko sąskaitoje sukaupus įstatinį kapitalą bankas informuoja „Registrų centrą“ apie sukauptą įstatinį kapitalą. Taigi „Registrų centras“ gavęs šią informaciją suformuoja pirkinių krepšelį, kurį apmokėjus pradedama registruoti UAB.
  8. Elektroninio Sertifikuoto Išrašo atsispausdinimas. Įsteigus UAB „Registrų centras“ nurodytu el. paštu ir telefonu atsiunčia prieigos raktą, kurį parašius „Registrų centro“ puslapyje galima atsispausdinti  Elektroninį Sertifikuotą Išrašą – šnekamojoje kalboje vadinamą registracijos pažymėjimu.

Ir UAB steigimas internetu, ir UAB pardavimas yra darbai, kuriuos Apskaita AG konsultantai atlieka beveik kiekvieną dieną, todėl jie atrodo labai paprasti ir įprasti. Jei nuspręsite savarankiškai steigti UAB internetu –  linkime sėkmės, jei norėsite konsultacijos ar pagalbos steigiant UAB, mūsų konsultantai laukia jūsų klausimų.

Call Now Button