Viešoji įstaiga paprastai kuriama, siekiant patenkinti viešąjį interesą, bet ne gauti pelną. Tai ne pelno siekianti organizacija, vienijanti bendraminčius, tam tikrų bendruomenių narius. VšĮ paprastai steigia įvairios organizacijos, bendruomenės, iniciatyvinės grupės, sporto klubai, profesionalų organizacijos. Lietuvoje šiuo metu veikia apie 5000 VšĮ.

Viešosios įstaigos steigimas nėra labai sudėtingas procesas, tačiau profesionalų pagalbos čia gali prireikti. UAB „Apskaita AG“ specialistai pakonsultuos, kokią VšĮ veiklos sritį pasirinkti, kaip tvarkyti dokumentus ir vesti buhalterinę apskaitą. Reikia nepamiršti, kad VšĮ yra ne pelno organizacija, tačiau gali verstis ūkine veikla – pirkti, parduoti, įsigyti turto, nuomoti turtą, samdyti reikalingus darbuotojus. Yra keletas plonybių, kurias geriau sužinoti prieš steigiant VšĮ.

Viešoji įstaiga steigiama panašiai, kaip ir UAB – registruojamas pavadinimas VĮ REGISTRŲ CENTRAS pildant JAR-1 ir JAR-5 formas, parengiama steigėjų sutartis, įstatai. Didžiulis VšĮ privalumas yra tai, kad nereikia įstatinio kapitalo (2500 eurų). Dokumentus galima pildyti ir internetu. Tai ne tik pigiau, bet ir sutaupoma daugybė laiko. Laikas – pinigai, todėl galima sakyti, kad patikėjus viešosios įstaigos steigimą profesionalams sutaupoma tikrai nemažai.

UAB „Apskaita AG“ profesionalūs įmonių steigėjai paruošia visus reikalingus dokumentus. Belieka tik pasirašyti. Tam sugaištama apie valandą. Viešosios įstaigos steigimas užtrunka 3 dienas. Įsteigus VšĮ ji yra perleidžiama steigėjui, atiduodamas antspaudas, patvirtinti įstatai, registracijos pažymėjimas. Viskas, galima pradėti savo svarbią veiklą.

VšĮ taikomos mokestinės lengvatos, todėl ši įmonių rūšis sparčiai populiarėja. Vis daugiau ir daugiau bendruomenių įteisina savo veiklą. Pavyzdžiui kelių daugiabučių namų gyventojai susiburia į jų interesus ginančią bendruomenę, futbolo komandos sirgaliai, norėdami padėti savo komandai taip pat įteisina savo veiklą, jau nekalbant apie kaimo bendruomenes, gydytojų ar švietimo darbuotojų organizacijas. Kiekvienais metais viešoji įstaiga gali gauti ir 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio paramą. Šie pinigai naudojami bendruomenės tikslams. Tiesa, išsimokėti pelno steigėjams negalima. Tai vis dėlto yra ne pelno siekianti struktūra. Tiesa, samdyti tam tikros srities specialistus už atlyginimą galima.

Susisiekite su mumis ir patarsime, pakonsultuosime dėl VšĮ steigimo, padėsime įsteigti. Viešosios įstaigos steigimas kainuoja vos 179 eurus.

Call Now Button