Įmonės įkūrimas atrodo sudėtingas procesas. Visas procesas tampa paprastesnis, kai verslo pradžiai yra tinkamai pasiruošta.

Pagrindiniai verslo kūrimo etapai:
1) Verslo idėjos atradimas. Normalu, kad įmonės įkūrimas įmanomas tik tada, kai žinoma, ką įmonė veiks. Idėjų verslui galima rasti internete arba įsigyti jau veikiančias ir patikrintas idėjas franšizės forma. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ko dar trūksta žmonėms, kokie jų poreikiai, arba galima tiesiog nukopijuoti jau veikiančio verslo idėją ir pasistengti tai atlikti geriau.

2) Įdėjos patikrinimas. Prieš įkuriant įmonę, labai svarbu patikrinti turimą idėją. Atlikite savo potencialios rinkos (klientų), konkurentų (jei jų yra) analizę, parenkite verslo planą.

3) Įmonės steigimas. Vienas pagrindinių klausimų steigiant įmonę – kaip pasirinkti tinkamą verslo formą?
Apie jas plačiau:

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) – tai ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo – įmonės savininkas (-ai) neatsako už įmonės įsipareigojimus savo turtu. UAB įstatinis kapitalas yra padalinamas į dalis (akcijas) ir turi būti ne mažesnis nei 2500 €. Tai yra labiausiai pamėgta veiklos forma tarp Lietuvos verslininkų.

Viešoji įstaiga (VŠĮ)
yra nepelno siekianti organizacija. Tai ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, kurio tikslas tenkinti viešuosius interesus, vykdant visuomenei naudingą veiklą.VšĮ gali verstis ir komercine bei ūkine veikla. Jei VŠĮ gauna pelną, tai jo negali paskirstyti savo dalininkams. VŠĮ pelnas naudojamas tik veiklos tikslams pasiekti.

Individuali įmonė (IĮ) – tai neribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo – jos savininkas už viską atsako savo turtu (verslo nesėkmės atveju savininkas gali prarasti visą savo turtą). IĮ steigėjas ir savininkas gali būti tik fizinis asmuo.

Apie įmonių steigimą plačiau galite paskaityti čia: IMONIŲ STEIGIMAS

4) Idėjos įgyvendinimas. Nuperkamos arba išsinuomojamos verslui reikalingos patalpas, įrankiai ir įrengimai. Suplanuojama įmonės logistika (jei būtina). Pasirūpinama įmonės personalu. Valdomi įmonės finansai – imama paskola iš kredito įstaigų, įnešami savi pinigai, valdomos pirkėjų skolos ir kt. Pasirūpinama įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymu (samdomas buhalteris arba buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė).

SĖKMĖS VERSLE!

Call Now Button