Prekės ženklo registravimas – nuo ko pradėti

 

Daugelis jaunų verslų klaidingai įsivaizduoja, jog prekės ženklo registravimas yra aktualus tik dideliems, pasaulio mastu veikiantiems verslams. Deja, tai visiška netiesa. Žinoma, jei esi Coca Cola ar Apple, tave kopijuos ir galbūt net darys tai gana įžūliai. Tačiau maži verslai nuo identiteto vagystės gali nukentėti net labiau nei didieji. Stiprūs prekės ženklai turi savo įvaizdį, teisininkų komandą ir vartotojai jais pasitiki ir atpažįsta. Na o kas apgins mažytį verslą, kurį ką tik apvogė? Tad verta apsisaugoti nuo galimų nemalonumų. Prekės ženklo registravimas – nuo ko pradėti

 

apskaita, apskaitaag, imoniu steigimas, imones steigimas, prekes zenklas, prekes zenklo registravimas

Kas blogiausio gali nutikti?

 

Reali istorija, kuri šiuo metu vis dar narpliojama teisme – mažos kepyklėlės savininkė pluša dieną naktį ir kepa įstabius tortus bei keksiukus. Klientų ratas plečiasi, auga socialinių tinklų paskyros. Lyg ir norėtųsi užregistruoti prekės ženklą, tačiau nėra to laiko sukantis kepyklėlėj. Iki kol už akių užkliūna kone identiškai pasivadinusi nauja Instagram paskyra, kurioje ir tortai labai panašūs, ir net įrašų tekstai užbaigiami tokiomis pat formuluotėmis. Akimirkos pykčio pagauta kepyklėlės savininkė parašo kopijuotojams, kurie šią užblokuoja. Šiaip ne taip atradusi laiko laiko užregistruoti prekės ženklą ji sužino – kopijuotojai paraišką padavė pirmi. Tad dabar teks atrasti daug daugiau laiko, nes savo tiesą teks įrodinėti teismuose.

 

Kodėl turėčiau registruoti prekės ženklą?

 

Prekės ženklo registravimas gali apsaugoti nuo tokių ir panašių situacijų. Ir ne tik. Registruoti prekės ženklą verta, nes:

  • Prekės ženklas suteikia pridėtinę vertę jūsų verslui. Juk turite būti atpažįstami ir išsiskirti iš konkurentų, tiesa?
  • Prekės ženklo registravimas suteikia jums apsaugą. Prekės ženklą registruojame tik kartą, o nemalonumų galime išvengti visa likusį verslo gyvavimo laiką. Jei atsiras jus mėginančių kopijuoti verslų, jūs būsite saugomi įstatymo. Visiems, mėginantiems jus kopijuoti ar naudotis jūsų vardu galėsite reikšti pretenzijas, rašyti skundus ir reikalauti savo teisių.
  • Registruotas prekės ženklas įgauna realia vertę: jį galite išnuomoti, parduoti ar kurti franšizę.

 

Prekės ženklo registravimo žingsniai

 

Be to, prekės ženklo registravimas – ne dviračio išradimas – procesas nėra nei sudėtingas, nei reikalaujantis specialių žinių.

 

  1. Prekės ženklo sukūrimas. Prekės ženklą sudaro pavadinimas ir logotipas – jūsų vizitinė kortelė, kurią matys jūsų klientai. Tad jei jums trūksta fantazijos ir žinių, būtinai kreipkitės į profesionalus ar ieškokite kitos išorinės pagalbos. Girdėjote istoriją, jog NIKE logotipas buvo sukurtas vos už 20 dolerių? Svarbiausia – idėja.
  2. Paieška prekių ženklų registre. Tiek kuriant, tiek prieš registruojant prekės ženklą atlikite paiešką, kurios metu išsiaiškinkite, ar nėra prekės ženklų, kurių pavadinimas ir stilius yra itin artimi jūsų kuriamam prekės ženklui. Tokią pat paiešką atliks ir specialistai, vertinantys, ar jūsų prekės ženklas nepažeidžia jau įregistruotų prekių ženklų interesų: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai/prekiu-zenklu-paieska
  3. Paraiškos teikimas. Kai jau esate užtikrinti, jog jūsų prekės ženklas tinkamas registruoti, metas teikti paraišką. Paraiška gali būti teikiama popieriniu formatu arba užpildant elektroninį prašymą: https://vpb.lrv.lt/prekiu-zenklai-1
  4. Paraiškos mokesčio sumokėjimas. Kai tik sumokėsite už prekės ženklo registravimą, prasidės procesas, kuriame teliks tik laukti – duomenų ekspertizė – patentų biuras vertins jūsų pateiktus duomenis.
  5. Paraiškos duomenų paskelbimas. Čia taip pat jums daryti nieko nereiks – tik laukti. Prekių ženklų duomenų bazėje paskelbiama jūsų paraiška, kuri tampa matoma viešai. Tretieji asmenys gali pareikšti pastabas ar net užprotestuoti jūsų prekės ženklo įregistravimą. Žinoma, kiekvieną trečiosios šalies pastabą taip per vertina patentų biuras. Šis procesas užtruks keletą mėnesių, tad pasiruoškite palaukti.
  6. Prekės ženklo registravimas. Jei penktasis žingsnis praeis sklandžiai, jums teliks sulaukti teigiamo sprendimo ir gauti savo prekės ženklo liudijimą. Prekės ženklo registracija galioja dešimt metų, vėliau ją galima pratęsti.

 

Tad įmonės steigimas – tik pirmas žingsnis siekiant sukurti verslą, kuris neš ir pelną, ir kurs pridėtinę vertę. Suprantame, kad jūs negalite žinoti visko – tai visiškai natūralu. Todėl bendraukite su profesionalais. Įmonių steigimas yra tai, kuo užsiimame, kuo gyvename ir ką mėgstame. Matėme šimtus, jei ne tūkstančius pradedančių verslininkų ir tų, kurie tvirtai žengė pirmuosius žingsnius. Mūsų tikslas kad atsidurtumėte tarp pastarųjų.

Plačiau apie mūsų paslaugas čia: https://imoniu-steigimas.eu/

Call Now Button