Tinkamiausi reklamos kanalai tavo verslui

 

Gali sukurti patį geriausią produktą ar paslaugą, tačiau jei jo tinkamai nereklamuosi – sėkmė vargu ar aplankys. Būna ir atvirkščiai – rodos, produktas visai nevertas dėmesio, tačiau jo pardavimai ir susidomėjimas juo auga nesuvaldomu greičiu. Reklama yra visagalė, tačiau stebuklingos formulės, kuri tiktų visiems, deja, nėra – ne retai net ir puikiausiai suplanuotos kampanijos nepasiekia numatytų rezultatų. Tačiau blogiausia, ką galima daryti, tai netikėti savo sėkme ir neieškoti auksinės reklamos formulės. Tinkamiausi reklamos kanalai tavo verslui: kokie jie?

įmonių steigimas, įmonės steigimas, įmonių steigimas kaune, verslas, konsultacijos verslui, įmonių pardavimas, mb steigimas, vsi steigimas

Tradicinis ar skaitmeninis marketingas?

Šiuolaikinė reklama skiriama į dvi pagrindines šakas: tradicinį marketingą ir skaitmeninį marketingą. Skaitmeninis marketingas yra visa reklama, kurią išvysite savo išmaniųjų įrenginių ekranuose ir kompiuteryje. Na o tradicinis marketingas greičiausiai pasieks jus popieriniu pavidalu kaip skrajutė, reklama laikraštyje ar ant troleibuso šono. Tradicinio marketingo kanalai tinka tuomet, kai turite tiesioginį kontaktą su potencialiu klientu. Pavyzdžiui, jūs esate sporto treneris, tad susitariate su sporto klubu dėl plakato su jūsų paslaugomis pakabinimo ir vizitinių kortelių prie administratorės stalo. Atidarote naują dienos pietų restoraną? Kodėl gi neužsakius lauko stendų reklamos 500 metrų spinduliu nuo jūsų restorano su nuorodomis į jį ir tiesiogiai nepasiekus tų, kurie vaikštinėja greta? Žinoma, jei kuriate internetinę parduotuvę nei lauko reklama, nei plakatai jums netiks – jūsų vartotojas internete, tad ir pasiekti jį reikia internetu.

Tad tradicinis ar skaitmeninis marketingas? Tinkamiausi reklamos kanalai tavo verslui priklauso nuo to, ką konkrečiai parduodate ir kokioje situacijoje ar aplinkoje potencialus klientas gali susidomėti jumis.

 

Skaitmeninis marketingas

Sparnuotas posakis „Jei tavęs nėra Google, tavęs nėra apskritai“ yra 100% teisingas kalbant apie šiuolaikinę marketingo strategiją. Žinoma, nebent pardavinėjate braškes turguje – galbūt tuomet reklama internete jums ne tokia aktuali, nors ir šiuolaikiniai ūkininkai aktyviai naudojasi socialiniais tinklais ir turi savo įmonių puslapius. Tiesa tokia – internetinis puslapis yra privalomas, socialiniai tinklai – taip pat. Na o toliau prasideda tikrasis žaidimas.

Internetinis puslapis

Jūsų įmonės internetinis puslapis – jūsų vizitinė kortelė internete. Kone pusė žmonių prieš pirkdami prekes ar paslaugas ieško informacijos apie pardavėją internete. Tad pasirūpinkite, kad jie pirmiausia rastų jūsų interneto svetainę, kuri turi reprezentuoti jus, kuri įvaizdį ir pasitikėjimą. Internetinis puslapis turi būti paprastas, aiškus, jame privalo būti išlaikytos pagrindinės struktūros dalys. Reguliariai atnaujinkite informaciją, peržiūrėkite dizainą.

 

Google reklama

Įsijauskite į savo potencialaus pirkėjo vaidmenį. Jam reikia jūsų prekių ar paslaugų – kaip jis jų ieško? O kaip jūs pats ieškote nuomos pasiūlymų pajūryje, naujo kompiuterio ar dienos pietų pasiūlymų netoliese? Teisingai – Google. Tad pasirūpinkite Google reklama – tai nėra pernelyg sudėtinga. Tereikia apgalvoti raktažodžius, kurie galėtų atvesti klientus pas jus ir kokios žinutės tiksliausiai apibūdina jūsų verslą. Klientai, atėję pas jus per Google paiešką yra tiesiogiai suinteresuoti pirkti – jie jau turi problemą ir ieško jos sprendimo. Be to, Google reklamoje mokate tik už tiesiogines klientų interakcijas su jūsų puslapiu, tad jokio pinigų švaistymo!

 

Facebook reklama

Jei Google reklama yra skirta tiesiogiai suinteresuotiems potencialiems pirkėjams, tai Facebook yra tarsi virtualus pasaulis, kuriame praleidžiame tikrai nemažai laiko. Facebook padės jums pasiekti tuos, kuriems galbūt tuo metu jūsų prekių ir paslaugų nereikia, tačiau gali prireikti ateityje. Žinoma, Facebook yra nepaprastai naudinga platforma tiems, kas ką nors parduoda – reguliariu turiniu galite kurti tvirtus saitus su jūsų prekės ženklą mėgstančiais pirkėjais. Svarbu tai, kad Facebook reklama neveikia be pinigų: paprasčiausias patalpintas įrašas pasieks labai nedaug potencialių klientų. Norint iš tikrųjų pajusti Facebook naudą teks pirkti mokamą reklamą.

 

Kiti socialiniai tinklai

Instagram, Snapchat, TikTok, Linkedin – socialinių tinklų yra daugybė. Apgalvokite, kas yra jūsų pirkėjas ir kur jis leidžia laiką internete. Pardavinėjate žaismingus aksesuarus telefonams? Jie puikiai atrodys Instagram nuotraukose! Teikiate įdarbinimo paslaugas? Jūsų potencialus vartotojas greičiausiai naudojasi Linkedin. Drąsiai išmėginkite visas platformas priklausomai nuo jūsų situacijos.

 

Turinio ir paieškos (seo) rinkodara

Turinio rinkodara yra nepaprastai efektyvi ir paprastai kainuoja tik jūsų laiką. Kurdami turinį jūs pasiekiate net du tikslus: jūsų įrašai ar kita informacija atvaizduojama paieškos sistemose ir padeda vartotojams jus lengviau atrasti ir kartu turinio rinkodara kuria jūsų, kaip savo srities eksperto, įvaizdį ir padeda klientams atsakyti į jiems rūpimus klausimus.

Turinio rinkodarai paprasčiausi naudoti tinklaraščio funkciją savo interneto svetainėje, kituose tinklaračiuose su nuorodomis į jūsų tinklapį ar pasitelkti modernesnius kanalus: tinklalaides (podcasts), kurti video įrašus, vesti seminarus.

 

Partneriai

Yra verslų, kurie apskritai pastatyti tinklinio marketingo principu, tačiau jei norite išmėginti parnerių naudą – nedvejokite, jei tik jūsų verslo modelis tam tinkamas. Partneriams pažadate užmokestį už atvestų klientų kiekį ar sėkmingų pardavimų skaičių. Žinoma, nereikia pasitikėti tik partneriais – jei nesirūpinsite savo įvaizdžiu ir reklama kitais kanalais, partnerių rinkodara vargu ar duos daug naudos.

 

Iš lūpų į lūpas reklama

Nėra nieko geriau nei reklama iš žmogaus, kuriuo tu pasitiki. Skaitmeninė „iš lūpų į lūpas“ alternatyva – komentarai, apžvalgų svetainės ir influencerių marketingas. Nebijokite paprašyti patenkintų klientų palikti atsiliepimą apie jūsų prekes ar paslaugas – tai pati geriausia reklama jums. Na o infuencerių marketingas padės pritraukti naujus klientus. Žinoma, svarbu atsakingai pasirinkti infuencerį, kuris atitiktų jūsų prekės ženklo vertybes ir jūsų produktą ar paslaugą pateiktų kaip įmanoma aiškiau ir nuoširdžiau.

 

El. pašto marketingas – naujienlaiškiai

Turbūt kiekvieno iš mūsų pašto dėžučių reklamų skiltis kasdien pasipildo ne vienu ir ne dviem reklaminiais laiškais. Tik nesusidūręs su naujienlaiškių marketingu gali manyti, jog tai – neefektyvus kanalas. Iš tiesų, tarp skaitmeninių marketingo kanalų naujienlaiškių marketingas užima lyderio poziciją tiesioginių pardavimų atžvilgiu. Naujienlaiškiai yra tiesioginis bendravimas su jūsų esamais pirkėjais, kuriuos galite informuoti apie naujienas, akcijas, teikti jiems specialius pasiūlymus. Štai palikto krepšelio laiškas paprastai generuoja tikrai nemažai pardavimų, o jums tereikia įjungti šią funkciją jūsų pasirinktoje naujielaiškių platformoje. Juk įtikinti išmėginti jūsų paslaugas ir produktus tikrai sunkiau nei parduoti juos tiems, kas jau pirko pas jus.

 

Ir visa kita

Žinoma, jei tik pradedate verslą, televizijos ir radijo reklama jums bus neįperkama. Tačiau galbūt užaugsite iki to ateityje? Jūsų kuriamas produktas unikalus? Paskambinkite žurnalistams – gal jie mielai parašys apie tai straipsnį ir jums nereikės už tai mokėti? Jūsų prekės ar paslaugos aktualios turistams? Apgalvokite, kaip išnaudoti Tripadvisor platformą. Reklamos kanalų daugybė ir nėra nieko blogiau nei turėti išankstinį nusistatymą ir net nemėginti.

 

Tad vis tik kaip atsirinkti tinkamiausius kanalus?

  • Nusistatykite biudžetą, kurį skiriate išbandymams. Testuokite. Mėginkite. Nusistatykite tikslus ir priemones, kuriomis matuosite rezultatus. Nesitikėkite grąžos pernakt – kiekvienai priemonei reikės mažiausiai kelių mėnesių kad pradėtų duoti rezultatus.
  • Nemėginkite visko iš karto. Taip bus ypač sunku atsekti, kas davė daugiausiai naudos. Susidarykite planą, kurias reklamos priemones mėginsite pirmiausia.
  • Testuokite ne tik kanalus, bet ir žinutes. Jūsų pasirinktas kanalas gali neduoti rezultatų ne vien dėl to, kad jis jums netinka, bet ir dėl to, kad pateikta žinutė nepatraukli ar nesuprantama klientui.
  • Sekite ką daro konkurentai. Jei jūsų sferoje yra tų, kurie jau stovi aukščiau nei jūs, verta stebėti, kokius kanalus ir žinutes jie renkasi. Jokiu būdu nekopijuokite! Jūsų tikslas yra tik išsiaiškinti, kas veiksminga ir kas – ne.

 

imoniu-steigimas.eu tikisi, jog jums pavyks pasiekti kuo geresnių rezultatų. Na o jei jūs vis dar pačioje kelionės į verslo pasaulį pradžioje, kreipkitės į mus. Įmonių steigimas, MB steigimas, UAB steigimas, VŠĮ steigimas yra paslaugos, kuriomis verčiamės ne vienerius metus. Mes matėme ne vieną būsimą verslininką, tad pasirūpinsime kad įmonės steigimas būtų paprastas ir greitas ir padėsime išvengti pirmųjų klaidų, kurias ne retai kartoja būsimi verslininkai. Įmonių steigimas vyksta internetu arba Kaune, bendraujant tiesiogiai. Tad kreipkitės – būtinai patarsime. Plačiau apie mūsų paslaugas čia: https://imoniu-steigimas.eu/

Call Now Button